Sıkça Sorulan Sorular

SohbetEderiz mIRC Programı ile Sohbet odalarına nasıl bağlanabilirim? Siz değerli kullanıcılarımız için titizlik ile kodlanarak hazırlanmış olan ve virüs taramalarından geçirilerek daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan mIRC programımızı setup halinde Bilgisayar'ınıza indirip kurarak, yukarıda sol üst köşede bulunan bağlan butonuna tıklayarak chat sitelerimize bağlanabilirsiniz.
Rumuzumu nasıl kayıt edebilirim? Sitelerimiz içerisinde kullanmış olduğunuz rumuzu bir başkasının almaması için kayıt etmenizi öneririz. Kayıt esnasında ileride rumuz üzerinde bir problem yaşamamak adına gerçek mail adresinizi kullanmanızı tavsiye ederiz. Rumuzunuzu bu komut ile kayıt ediniz: /ns register şifre e-mail.
Kendime özel kanal açmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Özel bir kanalınız olsun istiyorsanız ilk önce o kanalın kayıtsız olduğundan emin olmalısınız. Kayıtsız bir kanal ise /j #kanaladı şeklinde odaya giriş yapıyoruz. Akabinde Chanserv sizi yukarıya çıkarıyor ve şu komut ile kayıtlıyorsunuz /cs register #kanaladı şifre açıklama.
Beni rahatsız eden mesaj atanları nasıl engellerim? Sohbet sitelerimiz içerisinde sizlere gelen rahatsız edici mesajları özel pencere menüsünde yer alan Engelle butonunu kullanarak engelleyebilirsiniz. Bu işlem başarı ile gerçekleşmediyse #operhelp kanalına giriş yaparak durumu yöneticilerimize anlatabilir, yardım talep edebilirsiniz.
Kanal kayıt durumunu nasıl öğrenirim? Herhangi bir kanal kayıt bilgisini öğrenmek için sunucumuz üzerinden bu komutları uygulayınız: /msg chanserv info #kanal komutunu uygulayarak kanal bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Rumuz kayıt durumunu nasıl öğrenirim? Sitemizde rumuz bilgisi öğrenmek için bu komutları uygulayınız: /msg nickserv info rumuz komutunu kullanarak kişinin rumuz bilgilerini öğrenebilirsiniz.
Rumuz şifremi nasıl değişirim? Sitemiz içerisinde kayıtlı bulunan rumuzun şifresini bu komutlar ile değişebilirsiniz: /msg nickserv set password yenişifre komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.
Bağlantım düştü rumuzum boşta kaldıysa nasıl düşürebilirim? Sitemizde online durumdayken bağlantınız düştüyse rumuzunuz boşta kaldıysa bu komutları uygulayınız: /msg nickserv ghost rumuz şifreniz komutunu kullanarak bu komut sayesinde asılı kalan nickinizi düşürebilirsiniz.
Özel mesaj gelmesini nasıl engellerim? Sitemizde size kimse özel mesaj atmaması için bu komutları uygulayabilirsiniz: /ignore rumuz ve /silence + komutunu uygulayabilirsiniz.
Sitedeki tüm kanalları görebilir miyim? Sitemiz içerisinde tüm kanalları görebilmek için: /LIST komutu ile öğrenebilirsiniz.
Sitede online olmayan bir rumuza mesaj bırakabilir miyim? Sitemizde online olmayan bir rumuza mesaj gönderebilirsiniz. Uygulayacağınız komut: /msg memoserv send nick notunuz şeklindedir.