Sıkça Sorulan Sorular

Sohbete nasıl bağlanırım? SohbetEderiz.Net sohbet odalarımıza kendinize kurallara uygun bir Rumuz tercihi yaparak bağlan butonuna tıklayarak bağlanabilirsiniz.
Sohbet Servisiniz Ücretli mi? Eğlence üzerine kurulmuş olan sohbet servislerimiz siz misafirlerimizden hiç bir kar amacı gütmemektedir. Tamamen ücretsiz olarak chat sohbet yapabilirsiniz.
Chat salonlarına bağlanmak için yaş sınırlaması var mı? Türkiye yasalarına uygun şekilde chat servisi sunan sohbet odalarımıza 18 yaşından küçüklerin girişi yasak olup, tespiti halinde sitelerimizden uzaklaştırılmaktadır.
Rahatsız olduğum mesajları nasıl engellerim? Sohbet sitelerimiz içerisinde bulunuyor, rahatsız edici mesajlar alıyorsanız özel sohbet penceresinde Kişiyi Engelle butonundan yararlanabilirsiniz. Eğer bu işlemi gerçekleştiremezseniz sitemiz içerisindeki #operhelp yardım kanalına giriş yaparak yöneticilerimizden yardım alabilirsiniz.
Uyulması gereken kurallar nelerdir? Türkiye'de faaliyet gösteren chat sohbet servislerinde uyulması gereken kurallar aynı olarak belirlenmiştir. Bu kurallar: Devlet büyüklerine hakaret edilemez, din, dil, ırk ayrımı yapılamaz, siyasi propoganda yapılamaz, argo içerikli mesajlar yazılamaz, yabancı dillerde yazılamaz kurallarımıza uymayan kullanıcılar sitelerimizden uzaklaştırılır.
mIRC programı kullanarak nasıl giriş yapabilirim? mIRC Programı ilk relay chat'in bulunması ile birlikte tasarlanmış bir sohbet iletişim aracıdır. Bu iletişim programımızı bilgisayarınıza indirerek, daha hızlı ve kolay chat yapabilirsiniz. Bilgisayar'ınıza indirmiş olduğunuz programın sol üst köşesindeki bağlan butonuna tıklayarak sohbet odalarımıza giriş yapabilirsiniz.
Rumuz ( Nickname ) çalınırsa geriye nasıl alabilirim? Rumuz diğer adı ile Nickname yani sizi temsil eden lakabınızı kayıt ederken gerçek mail kullanmanızı öneririz. Buna rağmen rumuzunuz çalındı ise #Nickserv kanalımıza giriş yaparak sorununuzu iletiniz, mail yolu ile yollayacağımız aktivasyon koduna tıklayarak rumuzunuzu geri alabileceksiniz.
~ & @ -% gibi sembollerin anlamı nedir? ~ & @ -% semboller İRC Chat Sohbet dilinde pek çok anlama gelir. ~ sembolü odanın sahibidir, & kanal sahibinden sonra gelen sop yetkisidir, @ sop'un altı aop'tur, % global kanallar içerisinde administratorler % işaretini taşırlar.
Operator / Administrator ne demektir? Operator ve Administrator'ler girmiş olduğunuz sohbet sunucusundaki güvenlik, tertip, düzeni sağlayan yöneticilerdir. Sizlerin daha rahat ve kaliteli sohbet yapabilmesi için görevlendirilmişlerdir.
Mobil cihazlar ile sohbet odalarınıza giriş imkanı var mı? Mobil cihazlarınız ile sohbet odalarımıza giriş imkanınız bulunuyor. Web sitelerimiz tamamen mobil cihazların tümüne uygun tabanlı olarak hazırlanıp, kaliteli chat sohbet sunmaktadır.
Chat Sohbet sitenizde yetkili olabilir miyim? Sohbet servislerimizde belirli bir müddet istikrarlı düzgün şekilde zaman geçirirseniz yetkili olabilirsiniz.
Radyo odanızda şarkı isteği yapabilir miyim? 7/24 canlı yayın akışında olan Radyo'muzda istek parça yapabilirsiniz. Örnek : Radyo geneline !istek Sezen Aksu - Geri Dön şeklindedir.
Sohbet sitenizde haksızlığa uğradım çözümü nasıl bulurum? Haksızlığa uğradığınız konu yazışmalarının yedeğini alarak yönetici odamız olan #operhelp kanalına giriş yaparak yöneticilerimize iletebilirsiniz. Yöneticilerimiz en kısa sürede gereken işlemi gerçekleştirip, mağduriyetinizi giderecektir.
Başkalarına ait özel bilgileri paylaşmak yasak mı? Kişilik haklarına saygı çerçevesinde sohbet edilen web adreslerimizde kullanıcılarımızın gizliliği bizler için son derece önemlidir. Bu yüzden chat sitelerimiz içerisinde başka bir kullanıcımızın özel bilgilerini paylaşmanız suç teşkil eder ve siteden uzaklaştırılırsınız.